16.03.2006, Jan Rožumberský, Petr Hovorka

Drama rozhodl Vlasák

P r a h a - Podle očekávání začal domácí Třinec náporem. Domácí hokejisté se tlačili do útoku a vysunutým napadáním nedávali slávistům moc šancí na kvalitní rozehrávku. Skóre otevřel v 7. minutě Peterek, když dorazil do sítě Fraňkem vyraženou střelu Kudrny. Slavia se snažila srovnat, ale to se jí příliš nedařilo. Hlavním důvodem byla častá hra v oslabení. Ve druhé části již byla Slavia aktivnější. Srovnat skóre se podařilo Davidu Hruškovi, když využil špatného střídaní domácích. Třetí třetina nezačala pro hosty vůbec dobře. Ve 43. minutě vyrazil Franěk nahození Chmelíře pouze na hůl volného Polanského, který poslal Třinec do vedení. Slávisté se snažili vyrovnat, ale domácí urputně bránili. Minutu před koncem třetí třetiny odvolal kouč Růžička Fraňka na střídačku a power play už hosté využít dokázali. Novák propálil svou bombou od modré vše co mu stálo v cestě. V prodloužení se hrál vyrovnaný hokej. Ze začátku měla převahu Slavia, ale poté Třinec hru vyrovnal. Rozhodnutí přinesly až samostatné nájezdy. V šesté sérii překonal Biegla Tomáš Vlasák a zařídil tak Slavii vedení 3:0 na zápasy.

 
 
ČF3, čtvrtek 16.3.2006, Werk Arena, Třinec - Slavia
Třinec
Třinec
2:3sn(1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Slavia
Slavia
 

Branky a nahrávky: 7. Peterek (Kudrna), 43. Polanský (Chmelíř) - 26. D.Hruška (Divíšek, Franěk), 60. J.Novák (Vlasák, Beránek), rozhodující nájezd Vlasák. Rozhodčí: Bolina, Turčan - Čech, Chytil. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 4444. Průběh utkání:1:0, 1:1, 2:1, 2:3

 

Třinec: Biegl - Tesařík, Výtisk, Pácal, Hunkes, Kroupa, Chmelíř - Huna, Skořepa, I.Padělek - Kudrna, Peterek, Hašek - Janků, Polanský, Tomas - Bordowski, Lipina, Fabuš

Slavia: Franěk - Kadlec, Kolařík, J.Novák, Drtina, Žabka, Graňák, Pojkar - D.Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Vlasák, Sup - Vondrka, Divíšek, Prorok - Kopecký, Dlouhý

 
 

Komentář

Bouřlivé prostředí přivítalo hokejisty ve třinecké Werk Aréně, kam slávisté přijeli ukončit sérii...

1.třetina:

Úvodní vhazování vyhrál nad Zdeňkem Skořepou slávistický kapitán Josef Beránek a hned po šestnácti vteřinách hry vytěžila Slavie z držení puku výhodu v podobě vyloučení Jana Výtiska, který hrubě atakoval Davida Hrušku. První střela však byla připsána domácím, neboť ještě před dosažením prvních šedesáti vteřin hry obral Petra Kadlece o puk třinecký Peter Fabuš, ale s jeho střelou z úhlu si další Petr (Franěk) dokázal poradit. Poté se do tlaku dostalo slávistické přesilovkové komando vedené dvojicí Bednář-Vlasák, ze které měli třinečtí vzhledem k předchozím čtvrtfinálovým utkáním určitě dopředu vítr... Bednářova střela z dobré střelecké pozice však šla těsně vedle, s Novákovým nahozením od modré si třinecký brankář Radovan Biegl poradil.

Přesilovku si zanedlouho zahráli i domácí, když se provinil David Pojkar, který kvůli absenci Tomáše Žižky (disciplinární trest na 1 zápas) dostával více prostoru na ledě než obvykle. Třinec si v přesilovce vytvořil tlak stejně jako Slavia, ale ani domácí svou přesilovou hru nevyužili, byť k tomu Kroupa nebyl příliš daleko.

V době, kdy již byly síly na ledě vyrovnány, zabouřila třinecká Werk Aréna poprvé. Peterkův útok zamkl své soupeře v klasický zámek a po několika vteřinách obléhání slávistické branky se puk po střele Kudrna a zásahu Fraňka dostal k osamocenému Peterkovi, který poslal pohodlně puk nad ležícího slávistického brankáře – 1:0!

Slávisté na gól domácích odpověděli pokusem Nováka ihned po Vlasákem vyhraném bully, o chvíli později pálil tvrdě z mezikruží Ivo Prorok, ale Biegl kryl. V polovině první třetiny se slávistickou obranou proháčkoval Vlastimil Kroupa, jehož dobré práce využil k bekhendové střele Jiří Hašek, ale Franěk si puk betony pohlídal. Následně se do sebe pustili Dlouhý s Kroupou, čímž dali vzpomenout na vyhrocený druhý čtvrtfinálový zápas z pražské Sazka Arény.

Za minutu se do vyložené šance dostal Hašek, když jel sám na Fraňka, ale zakončení mu překazil háčkem Petr Kadlec a šel za katr. Třinečtí se však v přesilovce kromě střely Peterka neprosadili, v defenzívě výborně pracoval Marek Tomica. Ve 14. minutě měl na své holy vyrovnání Jaroslav Bednář, jeho tvrdá střela za plné rychlosti však šla jen těsně mimo. V 16. minutě se slávisté po dlouhé době udrželi v útočném pásmu, Beránkovo nahození Biegl nedokázal ztlumit ve svých chráničích, Tomica však puk za jeho záda propasírovat nedokázal.

Ještě před první sirénou byl na útočné modré sestřelen slávista Dlouhý a rozhodčí správně přerušili hru, aby byl očividně otřesený Dlouhý přemístěn na střídačku. To popudilo domácí fanoušky, kteří častovali rozhodčí soupeře ošklivými nadávkami...

2.třetina:

Slávisté ve druhé třetině přidali, zlepšili bruslení a dohrávali osobní souboje. Výsledkem toho hosté často zachytávali domácí útoky ve středním pásmu a přečíslovali domácí obranu. Ve 25.minutě zavezl Ivo Prorok puk za branku Radovana Biegla a byl zahákován třineckým Tomasem, který tak byl vyloučen. Slávisté se od úvodních vteřin této přesilové hry dostali do tlaku, ale Oceláři se z tohoto tlaku vymanili vyhozením až k Petru Fraňkovi a odjeli střídat. Franěk si toho všiml a poslal dlouhou přihrávku až na útočnou modrou na Tomáše Divíška a Davida Hrušku, kteří měli volnou cestu k Bieglově brance. Divíšek situaci těsně před brankou vyřešil přihrávkou na Hruškovu hůl, která zajistila remízový stav – 1:1!

Brzy nato zkoušel pozornost Biegla dnes agilní slávista Dominik Graňák, ale jeho pokus od modré vedl jen k další čárce do kolonky úspěšných Bieglových zákroků. Za Třinec několikrát hrozila dvojice Peterek – Kudrna, ale slávističtí obránci byli v bránění těchto dvou Ocelůřů velmi důslední.

Ve 32.minutě byl za nedovolené bránění vyloučen slávista Sup, ale domácí se v přesilovce k ničemu nedostali. Svou zásluhu na tom měl i Radek Dlouhý, který zůstal na ledě téměř celé oslabení a odvedl pro hosty obrovské penzum černé práce. Jen co Dlouhý vystřídal, Třinec se dostal do vyložené šance, když se Janků zjevil zcela sám před hostujícím brankářem, třinecký Ocelář však Fraňka trefil do plastrónu.

Do velké šance se domácí dostali také v minutě 36., když Peterek zpoza branky našel na levém kruhu Haška, který však z jedničky pálil jen nad. Krušné chvilky však měli hosté ještě před sebou. Ve 37.minutě byl vyloučen Marek Tomica za nedovolené bránění a o 21 vteřin ho na trestné lavici doplnil bývalí třinečák Boris Žabka. Hosté začali devětadevadesátivteřinové oslabení okamžitým vyhozením puku od Petra Kadlece, tlak domácích se tak o chvilku odložil. Stál však za to! Skořepa s Tesaříkem pálili od modré jako ostřelovači slušní střelci Al-Kajdy, Petr Franěk však držel slávistické naděje skvělými zákroky. Po jednom z nich ho přes chránič sekl třinecký obávaný kanonýr Jaroslav Kudrna, čímž ukončil třineckou dvojnásobnou přesilovku.

Již v situaci 4 na 4 se do úniku dostal Marek Tomica, který trefil tyč. Na druhé straně se do podobné situace dostal po návratu z trestné lavice Jaroslav Kudrna, ale Franěk ve spolupráci s obráncem Novákem mu ve skórování zamezili.

3.třetina:

Třetí třetina začala krátkým náporem hostů, ale střely Bednáře a Kadlece skóre neměnily. Opačná situace byla na druhé straně. Chmelířovu střelu od modré Franěk jen vyrazil a Polanský jednoduše vrátil puk do sítě – 2:1!

Třinec se okamžitě přizpůsobil na bránění těsného vedení a již se téměř nevydával do útočení. Naopak slávisté museli bušit do zformované třinecké obrany, což přineslo množství zajímavých momentů před třineckou brankou. Dlouhému znemožnili domácí obránci zakončovat po samostatném průniku Divíška, puk se po Graňákově střele od modré po dobré Bednářově práci objevil jen v lapačce Radovana Biegla. O chvilku později střílel Graňák od modré znovu, Biegl vyrazil puk jen před sebe, ale Tomica nebyl s dorážkou úspěšný.

Třinec o sobě dal vědět při brejku Jana Peterka, jeho střela z pravého kruhu šla ale vysoko nad. Při Fabušově vyloučení se v 48.minutě dostali slávisté do velké šance, když Kadlecovu jedovatou střelu od modré čáry vyrazil Biegl na hůl Beránka, slávistickému kapitánovi se však puk nepodařilo zvednout a trefil tak jen ležícího Biegla.

Deset minut před koncem třetí třetiny se do samostatného nájezdu dostal David Hruška, ale jeho bekhendový pokus trefil Biegla do betonu. Zakončení mu ztížil tvrdým seknutím do ruky Jan Výtisk a po právu dostal dvouminutový pobyt na trestné lavici. Verdikt rozhodčích se však nelíbil třineckému publiku, které opět častovalo hosty mnohými nadávkami a na ledě dokonce přistály i věci, které hokejisté ke hře rozhodně nepotřebovali.

Hosté se v přesilovce dostali do velkého tlaku, Novák s Bednářem několikrát nebezpečně vypálili od modré čáry. Novákovu střelu dokonce jednou Biegl vyrazil tak, že se puk odrazem o zadní mantinel vrátil do brankoviště, ale třinecký brankář si s vracejícím pukem bezchybně poradil.

Čas pro hosty neúprosně ubíhal, do konce třetí třetiny zbývalo stále méně a méně času. V 56.minutě uvolnil v přesilovce Petr Kadlec nádhernou diagonální přihrávkou přes celé útočné pásmo Josefa Beránka, jenže tomu puk na hokejce neposlušně poskakoval, takže možnost rychle vystřelit okamžitě zmizela. Slávistický kapitán tak posunul alespoň na modrou čáru Janu Novákovi, jeho bomba však domácí dokázali zblokovat. V 57.minutě Divíšek ideálně nahrál na mezikruží Graňákovi, ten kličkou obešel Hunu a šikovně vystřelil, jenže Biegl byl k nepřekonání. Graňák byl při střele zasažen hokejkou Zdeňka Skořepy do obličeje, ale rozhodčí nevylučoval...

V 58.minutě zavezl Petr Kadlec puk až za třineckou branku, odkud vyslal před branku gólovou přihrávku Marku Tomicovi, jenže ani ten na Radovana Biegla nevyzrál. V čase 59:04 se domácí provinili zakázaným uvolněním a Vladimír Růžička si vzal timeout. Slávistický kouč namaloval hráčům svou představu o hře v posledních vteřinách třetí třetiny, na střídačce zůstal Petr Franěk. Slávistické šestici se podařilo domácí zamknout před Bieglem a rozvinout tak kombinaci. Dvacet jedna vteřin před třetí sirénou se puk dostal na modrou k Janu Novákovi, který bez přípravy propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:2!

Prodloužení:

Novákova trefa znamenala prodloužení, v jehož úvodu měli navíc slávisté. Prorokova střela však šla při přečíslení třinecké obrany vysoko nad. V polovině prodloužení se do slibných střeleckých pozic dostali postupně Peterek a Kudrna, v obranné práci však byli precizní Kolařík a Kadlec. Dvacet vteřin před koncem prodloužení se do puku na modré opřal slávista Kadlec, ale Biegl se překvapit nenechal. O osudu utkání tak měli rozhodnout penalty.

Samostatné nájezdy:

1.série:
Jako první se puku chopil třinecký střelec Jaroslav Kudrna, jeho šikovná střela do pravé šibenice však s přispěním Fraňkova ramene skončila na tyči!

Slávistickou první volbou byl obávaný exekutor nájezdů Tomáš Vlasák. Ten zvolil kličku do forhendu a otevřel účet nájezdů – 0:1!

2.série:
Pokud slávisté mají Tomáše Vlasáka, Třinec měl v rukávu jiné eso – Jiřího Polanského. Ten se rozjel stejně jako v prvním čtvrtfinálovém zápase v Sazka Aréně, šikovným zamácháním puku si položil Fraňka a bekhendovým zakončením pod břevno vyrovnal – 1:1!

Třinecká Werk Aréna ještě slavila, když se rozjel Jaroslav Bednář. Ten se nikterak nerozpakoval a rychlou střelou zápěstím mezi betony vrátil hostům vedení, které poté osobitě oslavil – 1:2!

3.série:
Třinecký kapitán Peterek se rozvážně rozjel, ale Petr Franěk si na jeho forhendovou kličku zkušeně počkal a nechal se trefit do svých chráničů.

Ivo Prorok se rychlým tempem rozjel na Radovana Biegla, puk se postavil na hranu a tak si ho musel kmenový hráč Litvínovu lehkým manévrem posadit zpátky do žádané pozice. Následná střela zápěstím však mířila vedle.

4.série:
Třinecký Peter Fabuš vyzkoušel střelu po ledě do prostřed branky a dokázal místečko mezi Fraňkovými betony najít – 2:2!

Jan Novák naznačil golfový pokus z mezikruží, kterým si položil Radovana Biegla, ale puk mu následně utekl a jeho forhendový pokus trefil jen Bieglův levý beton.

5.série:
Zdeněk Skořepa zkusil stejnou střelu jako Peter Fabuš, ale neuspěl s ní. Franěk si prostor mezi betony tentokrát pohlídal.

Josef Beránek jel jako poslední a mohl rozhodnout. Tradiční střela slávistického kapitána mezi brankářovy betony však úspěch neslavila, Biegl ji nejspíš čekal.

6.série:
Pořadí se vyměnilo a jako první se tak při „náhlé smrti“ rozjel Tomáš Vlasák. Slávistický šikula kličkou do bekhendu skóroval – 2:3!

Kdo jiný než Jiří Polanský mohl v této situaci dostat od trenéra Juříka důvěru. Polanský zajel „k bufetu“ alá Martin Hamrlík ze Zlína, ale následná střela pod víko trefila Fraňka do ramene – konec, 2:3!

Slávisté tak vedou v sérii již 3:0. Zítra můžou rozhodnout o ukončení série.


Ohlasy trenérů

Jan Daneček (Třinec): "Dobře jsme začali a získali vedení 1:0, ale pak jsme Slavii špatným střídáním nechali vyrovnat. Podařilo se nám jít na 2:1 a to už jsme mysleli, že to dotáhneme. Bohužel 21 sekund před koncem jsme inkasovali při hře pět proti šesti. To byl základ, kde naše mužstvo spadlo dolů. Věděli jsme, že Slavie má šikovné hráče na nájezdy, proto jsme chtěli hrát v prodloužení aktivně, ale rozhodnout se nám nepodařilo. "

Jiří Kalous (Slavia): "Utkání mělo oboustranně obrovský náboj, bylo naprosto vyrovnané a k nám se v závěru přiklonilo štěstí, když jsme dokázali srovnat v power play. Samozřejmě, že v nájezdech to je už loterie. Máme dobrou výchozí pozici a v každém případě budeme bojovat o to, abychom to už v pátek ukončili. I když vedeme 3:0, ty zápasy jsou hodně těžké."

Názory FB uživatelů


Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"