01.11.2005, Lukáš Hykš, Petr Hovorka

Slávisté doma podruhé za sebou prohráli

Přestože ještě v polovině utkání slávisté vedli o dva góly, nechali sešívaní soupeři z Karlových Varů dva body za výhru v prodloužení. V 5. minutě otevřel skóre dělovkou od modré Jiří Drtina, pro kterého to byl první gól v extralize. Dvougólové vedení dal domácím v přesilovce Tomáš Vlasák, ale hostům se podařilo vyrovnat zásluhou Hurtaje a Selingra. Vedení domácím vrátil na začátku třetí třetiny Radek Duda, ale vyrovnání přinesla teč Skuhravého. Rozhodnutí tak přineslo až prodloužení, ve kterém ujel domácím zadákům ve vlastním oslabení Jan Alinč a střelou mezi betony Hronka rozhodl o druhé porážce Slavie v Sazka Aréně.

 
 
21.kolo, úterý 1.11.2005, Sazka Arena, Slavia - Karlovy Vary
Slavia
Slavia
3:4p(2:0, 0:2, 1:1 - 0:1)
Karlovy Vary
Karlovy Vary
 

Branky a nahrávky: 5.Drtina (Divíšek, Sup), 17.Vlasák (Beránek, Kadlec), 41.Duda (Beránek, Tomica) - 32.Hurtaj (Řezníček, Nedorost A.), 37.Selingr (Alinč), 50.Skuhravý (Ptáček, Alinč), 64.Alinč. Rozhodčí: Turčan - Guth, Rittich. Vyloučení: 8:10, navíc Duda OS 10 a Beránek trest ve hře - Čechmánek OS 10. Využití: 1:0. V oslabení 0:1. Diváci: 3 252. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4

 

Slavia: Hronek - Kadlec, Kolařík, J.Novák, Žižka, Žabka, Graňák, Drtina - Duda, Beránek "C", Tomica - Bednář, Divíšek, Sup - D.Hruška, Vlasák, Dlouhý - L.Havel, Červenka, Vondrka

Karlovy Vary: Čechmánek - Ptáček "C", Duben, Němec O. (21. Macholda), Řezníček, Polák J., Krajíček, - Kumstát, Hurtaj, Nedorost A. - Skuhravý, Alinč, Selingr - Dvořák, Pech, Košťál - Procházka Milan, Bednařík, Pavelek

 
 

Komentář

Soupeř z Karlových Varů příliš velkou návštěvu do Sazka Areny nepřilákal. Nakonec se v ochozech sešlo 3252 diváků. Ti od začátku sledovali partii, která svou kvalitou a tempem jejich oči příliš nadchnout nemohla. Na první šanci se čekalo do 5. minuty, ve které způsobil závar před Čechmánkem Divíškův útok. Hned po vhazování se puk dostal k Jiřímu Drtinovi a ten svoji premiérovou extraligovou trefou otevřel skóre. Roman Čechmánek sice vehementně reklamoval postavení útočícího hráče v brankovišti, ale za protesty si vysloužil akorát osobní trest. Hlavní rozhodčí Turčan tím načal své úřadování. Celkem postupně vyloučil čtyři hráče na obou stranách, včetně dalšího trestu za podražení pro karlovarského gólmana. V záplavě trestů se v 16. minutě naskytla Slavii možnost přesilovky čtyř proti třem. Vladimír Růžička si stejně jako v zápase s Českými Budějovicemi vzal před touto, fotbalovou terminologií řečeno, "standardní situací" oddechový čas a jeho tah se vyplatil. V čase 16:56 putoval puk od Petra Kadlece přes Josefa Beránka k Tomáši Vlasákovi, který před sebou měl z větší části odkrytou karlovarskou klec a měl tak jednoduchou úlohu. Po první třetině tedy šli svěřenci Vladimíra Růžičky do kabin s dvougólovým náskokem.

Na začátku druhé části mohli domácí své vedení ještě navýšit. Po chybě karlovarské obrany se objevil sám před Čechmánkem Bednář, ale jeho bekhendová střela branku minula. Hned na to při poskytnuté výhodě spálili v krátkém sledu další šance Bednář a Divíšek. V následné přesilovce si pro změnu vylámal zuby na Čechmánkovi Beránek. Hra poté upadla do hlubokého podprůmeru. Slávisté jako by přestali hrát a mysleli si, že už je rozhodnuto. Jenže mýlili se. Dvoubrankový náskok se během necelých pěti minut rozplynul. Na konci 32. minuty Řezníček vracející se z trestné lavice připravil gólovou přihrávku pro Hurtaje a bylo to již pouze o gól. V čase 36:19, kdy se z trestné lavice tentokrát vracel domácí Žabka, naservíroval Alinč puk zpoza branky pro Selingra, který se střelou z pravého kruhu trefil přesně pod víko. Po čtyřiceti minutách tak byl stav nerozhodný 2:2.

Do záverečného dějství vstoupili slávisté přímo bleskově. V čase 40:16 předložil Beránek puk před branku Dudovi, jenž jemnou tečí nasměroval puk za záda Romana Čechmánka. Domácí pak ale čekaly nepříjemné chvilky. Nejprve se museli bránit při vyloučení Dlouhého, jen co se vrátil z trestné lavice. vystřídal ho za katrem Duda. Slavia sice obě oslabení ustála, Hronek předvedl dva výborné zákroky proti Kumstátovi a Nedorostovi, přesto její vedení nevydrželo. V 50. minutě nahodil Alinč kotouč do míst, kde byl osamocený Skuhravý a ten sklepl ze vzduhu puk za Hronkova záda. V 53. minutě, kdy na trestné lavici seděl karlovarský Miroslav Duben, mohl Slavii opět vrátit do vedení Duda. Dokázal sice obkroužit Čechmánka, ale jeho zakončení mířilo vedle. Radek Duda byl klíčovou postavou i dalších momentů. Po Dubnově návratu na led si vynutil faul na Řezníčkovi, svůj pád ovšem přifilmoval a hlavní rozhodčí Turčan potrestal oba. Při hře 4 na 4 se ocitl ve velmi dobré příležitosti Hruška, ani on však nezakončil dobře. V 57. minutě se teprve začaly dít věci. Nejprve obdržel desetiminutový osobní trest Radek Duda a zamířil defenitivně do kabin, ještě než se začlo hrát, neudržel nervy na uzdě Josef Beránek a za "diskuzi" s Turčanem obdržel trest ve hře, což zároveň pro Slavii znamenalo pětiminutové oslabení. Téměř celá hala pak hlavnímu arbitrovi spílala, včetně trenéra Vladimíra Růžičky na střídačce. Hosté tak dostali možnost utkání rozhodnout, naštěstí pro domácí Hronek všechny pokusy soupeře pochytal. Vyznamenal se zejména půl minuty před koncem proti Skuhravému, který se snažil zblízka propasírovat puk za brankovou čáru. Vzápětí se síly na ledě vyrovnaly, poté co hlavní rozhodčí potrestal Energii za otálení se střídáním a zdržování hry.

V prodloužení bylo patrné, že Slavia se s jedním bodem nechce spokojit. V 63. minutě měl na holi dva bod navíc Divíšek, svoji střelu však nenamířil mezi tyče. V téže minutě si domácí při dalším závaru před Čechmánkem vynutili vyloučení Dubna a stála před nimi jedinečná možnost získat alespoň výhru v nastaveném čase. Vše bylo ale nakonec jinak. V čase 63:14 chyboval na modré Novák, Jan Alinč se dostal do sólového nájezdu na Hronka a tváří v tvář slávistickému gólmanovi se nemýlil.

Statistický koutek

Statistiky zpracoval: Jan Beneda
Střely na bránu + mimo
Slavia Karlovy Vary
Bednář 6+1
Beránek 3+0
Červenka 2+0
Divíšek 4+1
Dlouhý 2+0
Drtina 1+0
Duda 2+1
Graňák 0+0
Havel L. 0:0
Hruška D. 3+1
Kadlec 3+0
Kolařík 0+0
Novák J. 3+2
Sup 2+0
Tomica 2+1
Vlasák 2+0
Vondrka 1+0
Žabka 0+1
Žižka 2+1
celkem 38
8, 13, 13, 4
Alinč 2+2
Bednařík 1+0
Duben 1+3
Dvořák M. 2+0
Hurtaj 2+2
Košťál 1+0
Krajíček 0+1
Kumstát 2+0
Macholda 1+0
Nedorost A. 2+1
Němec O. 0+1
Pavelek 2+1
Pech 1+0
Polák J. 0+0
Procházka Milan 0+1
Ptáček 1+2
Řezníček 1+1
Selingr 1+0
Skuhravý 2+0
Ustrnul 0+0
celkem 22
5, 7, 7, 3
Přesné + mimo a zblokované
Všechny pokusy celkem
Všechny pokusy po třetinách
Statistika vhazování
Slavia Karlovy Vary
Beránek 13:8
Červenka 3:2
Divíšek 22:10
Dlouhý 0:2
Hruška D. 1:0
Tomica 0:4
Vlasák 6:9
Vondrka 1:2
celkem 46:37
úspěšnost 55,42 %
Třet.: 19:10, 17:10, 9:15 – 1:2
Alinč 11:8
Bednařík 4+7
Dvořák M. 1:2
Hurtaj 10:13
Košťál 3+2
Kumstát 0:1
Nedorost A. 0:1
Pech 5:6
Skuhravý 3:6
celkem 37:46
úspěšnost 44,58 %
Třet.: 10:19, 10:17, 15:9 – 2:1
Brankáři
Slavia Karlovy Vary
Hronek 81,82 %
zásahy 18
góly 4
Čechmánek 92,11%
zásahy 35
góly 3
Nejlepší hráči
Slavia Karlovy Vary
BEDNÁŘ
Divíšek
Beránek
ALINČ
Hurtaj
Ptáček

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Ondřej Weissmann (Slavia): "Podali jsme dneska hodně slabý výkon. Jednoduše jsme se dostali do vedení 2:0, ale lehkomyslně jsme ho v druhé třetině prohospodařili. Musím ale říct, že za sebou máme těžkou sérii utkání a hodně cestování. Za stavu 2:0 jsme mohli dát třetí gól, ale nepodařilo se nám to. Asi jsme se uspokojili."

Zdeněk Venera (Karlovy Vary): "Dva body ze Slavie jsou pro nás velmi cenné. Přijeli jsme sem s tím, že zápas neodevzdáme. První třetině ale byla z naší strany hodně špatná, v druhé se možná domácí trošku uspokojili. Do třetí třetiny jsme si říkali, že nedostaneme gól, ale inkasovali jsme při prvním střídání. Dokázali jsme ale vyrovnat a ještě v závěru jsme mohli přesilovce získat i tři body."

Foto: © Michael Mareš

Názory FB uživatelů


Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"