27.10.2006, Jan Rožumberský

Svoboda se předvedl

Slávisté prodloužili svoji vítěznou šňůru a odváží si dva body za vítězství po samostatných nájezdech. Domácí Třinec byl v úvodu utkání aktivnější. Jeho hráči se několikrát dostali do přečíslení, ale novic v brance Pražanů se překvapit nenechal. V 10. minutě hrála Slavia přesilovku. Nejprve trefil Hruška tyč, vzápětí byl ale faulován Polanský a rozhodčí nařídil trestné střílení. To však skvělý Adam Svoboda zlikvidoval. V 37. minutě vybojoval Leoš Čermák za brankou puk, a volný Sup otevřel skóre zápasu. Domácí vyrovnali ve 46. minutě, když Výtisk bombou od modré vymetl horní růžek hostující branky. Rozhodnutí přišlo až v samostatných nájezdech, když se jako jediný trefil Tomáš Vlasák.

19.kolo, pátek 27.10.2006, Werk Arena, Třinec - Slavia
Třinec
1:2sn(0:0, 0:1, 1:0 - 0:0.)

Branky a nahrávky: 46. Výtisk (Skořepa) - 37. Sup (Čermák), rozhodující sam. nájezd Vlasák. Rozhodčí: Turčan - Charvát, Rozlílek. Vyloučení: 7:7, navíc Kroupa 10 min., Peterek (oba Třinec) do konce utkání. Diváci: 2760

Třinec: L. Daneček (65. Vojtek) - Tesařík, Výtisk, Seman, Pácal, Kroupa, Frolo - Hašek, Skořepa, Zálešák - Kudrna, Peterek (40. J. Daneček ml.), Martynek - Korhoň, Polanský, Tomas, od 40. navíc Steber.

Slavia: A. Svoboda - Kadlec, Graňák, Hlavačka, Kolařík, Žižka, Jass - D. Hruška, Beránek, Tomica - Čermák, Rataj, Sup - Bednář, Červenka, Vlasák - Dlouhý, Doležal, Vondrka, od 23. navíc Sobotka.

Jiří Juřík (Třinec): "Viděli jsme výborné utkání, přestože skončilo pouze 1:1. Pro nás to byl smolný zápas, protože tolik vyložených šancí co dneska, jsme si již dlouho nevypracovali. Samostatné nájezdy jsou pak už o štěstí, rozhodnout jsme vzhledem k šancím měli v normální hrací době."

Jiří Kalous (Slavia): "Dnes byla třinecká pec pořádně rozžhavená a i nám po většinu hrací doby bylo hodně horko. Podržel nás ale brankář Svoboda, a to jak v normální hrací době, tak rovněž pak v samostatných nájezdech."