8. březen

1:2sn
1:1, 0:0, 0:0 - 0:0
Třebíč

Branky a nahrávky: 13. Robinson (Hraško, Markovič) – 10. Dolníček (Vejmelka), rozh. náj. Dolníček. Rozhodčí: Horinek – Krátký, Svoboda. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1235. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Sestavy

Král – Hraško, Pavlin, Kolařík, Punčochář, Knot, Růžička, Adam, Drahorád – Robinson, Jiránek, Markovič – J. Doležal, Kašpařík, Čermák – Micka, Bahenský, D. Hruška – T. Doležal, Šafránek, Andres

Třebíč

Vejmelka – Malena, Štindl, Čejka, Niko, Bilčík, Přibyl, Bartoň – Zuzin, Dolníček, Miškovský – Kusko, Polodna, Holec – Wasserbauer, Tomek, Psota – Šik, Pokorný

Utkání dvou hokejových Slavií mělo podobný průběh jako minulý zápas sešívaných v Kadani. Domácí dokázali rychle odpovědět na vedoucí gól Třebíče, ale pak marně bušili na Vejmelku v brance hostů. Horácká Slavia nakonec dovedla zápas až do samostatných nájezdů, kde rozhodla o zisku druhého bodu. Sešívaní se tak po domácí porážce propadli na druhou příčku tabulky.

V brance Slavie se poprvé představila čerstvá posila sešívaných - Tomáš Král. Dvaadvacetiletý preminat přežil na začátku zápasu brzkou přesilovku a následně moc práce neměl. Na druhé straně se totiž aktivně tlačili před branku slávisté. První velkou šanci měl úplně volný David Hruška, ale nedokázal z levé strany překonat třebíčského gólmana.

Slávisté si v 10. minutě vypracovali první přesilovku, ale ta dopadla nejhůře, jak mohla. Hosté se totiž v oslabení dostali do úniku a David Dolníček to udělal parádně. Nic zvláštního nevymýšlel a puk napálil do bližšího horního rohu Královy klece.

Zaskočení domácí hráči ale nesložili zbraně a hned se vrhli znovu do útoku. Velký tlak Slavie nakonec vyústil v očekávanou vyrovnávací branku. Prosadila se elitní formace sešívaných - kombinaci po lajně Hraško–Markovič zakončil gólem v kleci Třebíče kanadský útočník Nathan Robinson. Hosté následně vyrovnali hru a Slavii k ničemu nebezpečnějšímu nepouštěli.

V podobném duchu proběhla i bezgólová druhá třetina. Ani jeden z týmů se nedokázal dostat k vážnějšímu ohrožení soupeřovy klece. Až ve 39. minutě se před Králem zjevil exslávista Holec, ke kterému se odrazil puk od zadního mantinelu. Slávistický brankář ale ukázal, že je platnou posilou a velkou šanci Třebíče zhatil skvělým zákrokem.

Na začátku třetí části mohla naopak odskočit Slavia. Čermákova pohotová střela z první skončila až na tyči hostující branky, Kašpařík pak nedokázal odražený puk uklidit do prázdné klece. Sešívaní byli znovu lepším týmem a bušili na branku gólmana Vejmelky. Další velkou šanci měl David Hruška. Slávistický útočník měl před sebou při dorážce odkrytou klec, kterou ale ke smutku domácích tribun přestřelil.

Třebíč se pak do výraznějších výpadů nepouštěla a podařilo se jí nakonec dovést utkání do prodloužení. V nastavené pětiminutovce čekali diváci na rozhodující gól, na rozdíl od minulého zápasu v Kadani, marně. Po krátké přestávce se pak hráči obou celků rozjeli k samostatným nájezdům. Jediným úspěšným exekutorem byl třebíčský David Dolníček, jehož přesný projektil rozhodl o bodu navíc pro hosty.

Milan Razým (HC Slavia Praha): „Hodnocení zápasu nemůže být pozitivní, protože jsme vůbec nepodali dobrý výkon. Nezasloužili jsme si vyhrát, protože jsme se neprosadili a na jeden gól se těžko vyhrává. Navíc jsme dostali branku při naší přesilovce, žádnou jsme nevyužili a ani jsme si téměř žádné gólové šance nevytvořili, takže jsme ani soupeře nepřehráli. O přestávce se na to musíme zaměřit a zlepšit herní projev ve všech směrech.Pak se snad nějaké výsledky dostaví, samo to rozhodně nepřijde.“

Radek Novák (SK Horácká Slavia Třebíč): „Viděli jsme velice pěkné utkání. Mělo nasazení, mělo náboj, bylo plné čistě vedených osobních soubojů. Zaslouženě jsme zápas dotáhli do remízy. Protože nepadl gól v prodloužení, došlo na nájezdy a v těch jsme byli šikovnější.“

Autor Jakub Slunečko
SESTŘIHY 6.3.2021

Sestřih zápasu: Prostějov - Slavia 2:5

V posledním venkovní zápase základní části nastříleli slávisté Prostějovu pět gólů. Podívejte se na sestřih nejzajímavějších momentů.

Přehrát video
ZÁPASY 6.3.2021

Další venkovní výhra. Slavia porazila Prostějov

V předposledním kole základní části Chance ligy zvítězila Slavia 5:2 v Prostějově a nově polepený autobus pokřtila výhrou. Prosadili se Adam Sedlák, David Šteiner, Filip Kuťák, Tomáš Šmerha a do ...

A-TÝM 5.3.2021

Do vyřazovacích bojů s novým autobusem!

Před blížícím se play-off jsme oblékli náš autobus do zbrusu nového kabátu, který připomíná naši dlouholetou tradici i největší novodobé úspěchy, kterými jsou extraligové tituly z let 2003 a 2008.

MLÁDEŽ 4.3.2021

Slavíček se připravuje s osmnáctkou v Litoměřicích

Slávistický útočník Šimon Slavíček je členem širšího kádru připravujícího se na mistrovství světa hráčů do 18 let. Pozvánku dostal i na zatím poslední kemp, který probíhá tento týden v Litoměřicích.