3. Zvagulis (Beran, Přikryl), 3. Průžek (Smola, Kočí), 6. Slavíček (Hrdinka), 46. Zvagulis (Smola), 53. Polák (Havrda)

Deggendorf

Pielmeier Timo – Heiss, Gulda, Schopper, Skorohodov, Poživil – Bassler, Hult, Greilinger – Hafenrichter, Dušek, Pielmeier Thomas – Draser, Elsberger, Schmid

Slavia

Cichoň – Gaspar, Veber, Hrdinka, Stejskal, Kajínek, Kočí – Beran, Přikryl, Strnad – Smola, Slavíček, Zvagulis – Knotek, Slavík, Průžek – Havrda, Tichý, Polák – Švancar

Sešívaným se zatím v přípravě proti německým týmům daří. Po nedávné výhře nad Selbem si na turnaji právě v tomto bavorském městě poradili s výběrem Deggendorfu 5:3. Tři góly nasázeli v úvodní dvacetiminutovce, další dva v závěrečné, a po celou dobu si drželi minimálně dvoubrankové vedení. O prvenství si zahrají už zítra právě s domácím celkem.

Slávisté, které v sestavě posílil stále ještě dorostenec Vojtěch Švancar, na soupeře doslova vlétli. V prvních minutách mu v podstatě nedovolili dostat se z jeho obranného pásma, a díky tomu už ve třetí minutě Kristers Zvagulis mohl otevřít skóre, když se nejlépe zorientoval ve zmatku před brankovištěm.

Ani dvacet vteřin netrvalo Jiřímu Průžkovi zvýšit na 2:0, od pravého mantinelu dostal přihrávku mezi kruhy, odkud přesně zamířil do svatyně německého celku. Pražané pak přeci jen dovolili protivníkovi navštívit i druhou stranu kluziště, místo snížení ale přišla třetí branka za záda Pielmeiera. Šimon Slavíček tečoval Hrdinkovu střelu od modré.

V dalších minutách plnili červenobílí spíš zápis trestů než střel, a i to přispělo ke stále větší aktivitě protihráčů, zejména během prvního oslabení Cichoň svými zákroky zachraňoval tým před snížením. K němu ale nakonec přece jen došlo, tři minuty před koncem třetiny se trefil Andreé Hult. Stejně jako Slavíček před tím tečoval, tentokrát ale střelu od mantinelu.

Slavia si hlídala vedení

Na začátku druhého dějství pokračovali Němci v započatém ofenzivnějším stylu, zatímco Slavia se vzhledem k příznivému stavu trochu stáhla. Nedovolila ale bavorskému kádru dostat se do nebezpečnější akce, a postupem času zase převzala iniciativu.

Mohla dokonce i zvýšit, Strnad ale minul odkrytou bránu, a Přikryl u tyčky nedokázal dostrkat puk za brankovou čáru. Těsně před koncem prostřední části neproměnil Hult trestné střílení, které mu bylo určeno po Gasparově zákroku na něj během úniku, ani on tedy nic nezměnil na skóre 3:1 pro hosty.

Třetí třetina začala nevyužitou přesilovkou pro sešívané, a po poněkud poklidnější části hry viděl stadion opět puk v síti. Smola poslal za klecí zadovku před gólmana, kde našla Kristerse Zvagulise, který se už podruhé během zápasu nemýlil.

To probralo i soupeře. Začal se víc tlačit do brány a deset minut před koncem se dočkal zásluhou rodáka z Litvínova Ondřeje Poživila snížení. Naděje na vyrovnání lehce pohasla, když Vojtěch Polák nasměroval mezi tyče nahození Havrdy od levého mantinelu. Další český krajan v řadách Deggendorfu, Antonín Dušek, přidal ještě třetí gól. Na víc už se ale Bavořané nezmohli..

Výhra 5:3 proti Deggendorfu znamená, že si Slavia zítra zahraje o první místo na turnaji s domácím Selbem, který odpoledne porazil Hamm 3:2. Půjde o odvetu za nedávný zápas v Edenu, kde domácí slavili výhru 3:0. Utkání začíná v 18:30.

Autor Martina Zbořilová
Nepřehlédněte
A-TÝM 13.9.2024

Utkání ve Zlíně je odloženo!

Zápas 1. kola Maxa ligy Slavia - Zlín je odložen z důvodu nepříznivé předpovědi počasí, která předpokládá extrémní srážky a hrozící povodně a s tím spojené komplikace, obzvlášť na území Moravy.

Číst více
ROZHOVORY 13.9.2024

Věřil jsem, že místo v týmu vybojuju. Přijmu roli, kterou mi trenéři nastaví, říká Smola

Ke Slavii se připojil až na startu přípravy na ledě, ale během měsíce dokázal přesvědčit trenéry, že si místo v kádru zaslouží. Dvaadvacetiletý útočník Jan Smola se tak může chystat na svoji soutěžní ...

Číst více
A-TÝM 12.9.2024

Přidejte si kalendář zápasů Slavie do svého mobilu či PC

Přidejte si náš kalendář do mobilu či PC a nenechte si ujít žádný zápas. Díky automatickým aktualizacím se případné změny v termínové listině projeví i na vašem zařízení.