Slavia

Cichoň – Gaspar, Veber, Hrdinka, Holý (C), Stejskal, Kočí – Beran (A), Přikryl, Strnad – Smola, Slavíček, Šťovíček – Knotek (A), Slavík, Průžek – Havrda, Polák, Zvagulis

Selb

Carr – Hördler, Raab, Marusch, Campbell, Heyter, Plauschin, Gläßl – Fischer, Pfleger, Hofmann – Miglio, Park, Kiedewicz – Peter, Krymskij, Schwamberger – Winquist, Gelke, McNeill – Hermer

Pražané se v dalším přípravném utkání střetli s německým Selber Wölfe. S ním se dokázali vypořádat, a to i přes delší pauzu v první třetině kvůli problému s ledem. Chvíli po této pauze se prosadil Vojtěch Polák. Pojistku ve třetím dějství utkání přidal Šimon Slavíček a v závěru se do prázdné trefil Jan Smola. Oldřich Cichoň v brance udržel nulu.

První momenty patřily domácím, ale ani v přesilovce se do žádné větší šance nedostali. Naopak jejich soupeř zahrozil hned vzápětí, když Winquist ujel po levé straně a v dobré pozici střílel na Cichoně. Slavistický brankář vytáhl dobrý zákrok. Sešívané srážely nepřesnosti v rozehrávce a přechodu. Příležitosti se tak naskytovaly hostům. V osmé minutě Miglio posílal prudký centr na hranici brankoviště, kde Cichoň zastavil dojíždějícího McNeilla.

Potom se už do hry dostali domácí a kombinace jim začaly postupně vyházet. V dosud největší příležitosti utkání se vyznamenal německý brankář Carr. Slávisté Beran s Přikrylem si narazili puk a našli u pravé tyče Strnada, jehož střelu díky rychlému přesunu gólman zpacifikoval.

Následně po pár minutách hra přerušena rozhodčími. Před střídačkou Selbu se v ledu objevila díra, a proto se zbytek třetiny měl dohrát po přestávce. Po návratu obou týmů nad led se dopustil hostující Fischer prohřešku proti pravidlům a byl vyloučen. A domácí tentokrát přesilovku v závěru dohrávané třetiny využili. Prosadil se Vojtěch Polák, který zůstal volný na levém kruhu a uklidil mimo dosah hostujícího brankáře Carra nahrávku Berana.

Bez další přestávky

Do druhého dějství, které začalo neprodleně po konci toho prvního, vstoupili Vlci lépe než Pražané. Několik desítek vteřin kombinovali okolo branky Cichoně, ale k jejímu ohrožení se nakonec nedostali. V 29. minutě si vytvořili domácí tlak v soupeřově třetině a byly z toho hned dva závary před brankou, kdy se ve velké šanci ocitl nejdřív Slavíček a po něm Knotek. Obě střely vychytal Carr. Ze zámku se sice Selb osvobodil, sešívaní se ale do útočné třetiny rychle vrátili a nahození Vebera zkrotil Carr před dojíždějícím Gasparem až na poslední chvíli.

Ve 35. minutě Miglio ujel domácím po pravém křídle a natlačil se až přímo před Cichoně. Útočník Selbu však branku přestřelil. Následně byl kvůli krosčeku na Gaspara vyloučen, čímž započal pasáž hry, ve které hrály oba celky buď v oslabení nebo přesilovou hru. Poslední se dočkali hosté, ale s obranou Pražanů si nedokázali poradit. Udeřit tak mohli domácí na druhé straně. Smola se zjevil sám mezi kruhy a trefil levou tyčku Carrovy brány. Do kabin se šlo za stavu 1:0 pro Slavii.

Rychlá pojistka Slavíčka

V závěrečné třetině dali hráči v červených dresech okamžitě najevo, že nehodlají čekat vzadu a držet těsný náskok. Ve 43. minutě vystihl přihrávku hostů Knotek a šel prakticky sám na brankáře, ale šanci střelou doprostřed zazdil. O tři minuty později se však mohli Pražané opět radovat. Smola se dobře zorientoval ve vlastním pásmu a vyslal do úniku po levém křídle Šimona Slavíčka. Slávistickému odchovanci pomohlo, že couvající obránce Selbu ztratil rovnováhu. Brejk pak vyřešil skvěle, když bekhendem zasunul puk za Carra.

Slavia ještě dvakrát nastřelila tyčku, ale potom už se musela po zbytek utkání bránit. V 57. minutě však ve vlastním oslabení ujel do samostatného úniku Průžek. Podobně jako druhý střelec branky Slavíček zkusil bekhendový blafák, tentokrát ale byl Carr úspěšnější. Na druhý pokus se nakonec už sešívaným únik vyšel. Jan Smola gólem do prázdné klece potvrdil dobrý výkon svého týmu a upravil tím skóre na výsledných 3:0.

Ohlasy trenérů

Aleš Totter (HC Slavia Praha): V průběhu zápasu jsme se zlepšovali. Soupeř byl v první třetině lepší, ale podržel nás gólman. Hráli jednoduše a vyhrávali minisouboje. V Česku na tento styl hry nejsme úplně zvyklí a museli jsme se nejdřív přizpůsobit. Zápas jsme dokázali dovést do vítězného konce a vzadu jsme udrželi nulu.

Craig Streu (Selber Wölfe): Myslím si, že to byla opravdu dobrá hra. Slavia je dobrý tým a jsou silní na puku. Pro nás to byl první zápas přípravy. Náš cíl byl se do toho znovu dostat. Chtěli jsme se dobře pohybovat na ledě a být domácím vyrovnaným soupeřem. Kluci pracovali fakt tvrdě.

Autor Denis Freitas Lopes
ROZHOVORY 13.9.2024

Věřil jsem, že místo v týmu vybojuju. Přijmu roli, kterou mi trenéři nastaví, říká Smola

Ke Slavii se připojil až na startu přípravy na ledě, ale během měsíce dokázal přesvědčit trenéry, že si místo v kádru zaslouží. Dvaadvacetiletý útočník Jan Smola se tak může chystat na svoji soutěžní ...

A-TÝM 12.9.2024

Přidejte si kalendář zápasů Slavie do svého mobilu či PC

Přidejte si náš kalendář do mobilu či PC a nenechte si ujít žádný zápas. Díky automatickým aktualizacím se případné změny v termínové listině projeví i na vašem zařízení.