Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
13. května 2024

Zkušenost do týmu. Slavii posílí produktivní Martin Novák

Pětatřicetiletý útočník Martin Novák patří mezi prvoligové stálice. V uplynulé sezoně byl nejproduktivnějším hráčem Zlína a i na předchozích štacích vždy patřil k lídrům týmu. Jeho novým domovem teď bude Eden.

„Trenér Totter mě oslovil, když se dozvěděl, že nemám podepsanou smlouvu ve Zlíně. Mluvil se mnou i Patrik Eliáš, nastínili mi svoji představu, vizi klubu a seznámili mě s rolí, kterou by mi chtěli dát,” popisuje Novák.

„Důležitými faktory pro mě byla i historie klubu a dobré jméno, které Slavia má. A volal mi pak taky můj kamarád a bývalý spoluhráč Roman Přikryl, který mě k tomu trochu popíchl,” nechává nahlédnout do svého rozhodování.

„Máme mladý tým a Martin do něj přinese zkušenosti a pracovní morálku. Je to lídr se skvělým charakterem, jako hráč využitelný na obou koncích hřiště, může hrát přesilovku i oslabení. Počítáme, že s ním budeme mít další výbornou lajnu a budeme mít sílu rozloženou do čtyř kvalitních formací,” přibližuje hlavní trenér Aleš Totter.

Novák se může pochlubit bohatým prvoligovým životopisem. Kromě Zlína působil v Ústí nad Labem, Litoměřicích, Českých Budějovicích, Prostějově a Kolíně a všude patřil k tahounům. Celkem v 691 utkáních nasbíral 403 bodů za 143 gólů a 260 asistencí.

Zahrál si i v nejvyšší české soutěži. Sezonu 2020/21 odehrál v Českých Budějovicích, další zápasy nasbíral na střídavých startech v Hradci Králové (10 utkání) a na Spartě (4 utkání). V extralize má v 58 zápasech 19 bodů (9+10).

Rozhovor s Martinem Novákem přineseme na webu v nejbližších dnech.

Předsezonní slávistické příchody:

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
A-TÝM 17.5.2024

Slávisté půjdou v rámci letní přípravy i na led. Jaké je aktuální složení týmu?

Slávisté mají za sebou dva týdny letní přípravy, kádr A-týmu aktuálně čítá 35 jmen. S mužstvem se mimo jiné připravují i úspěšní junioři, kteří v uplynulé sezoně vybojovali postup do extraligy, z ...

Číst více
A-TÝM 16.5.2024

Posila realizačního týmu. Novým asistentem je Radek Hlavatý

Trenérský štáb pro novou sezonu rozšíří třiačtyřicetiletý Radek Hlavatý, který bude společně s Vojtěchem Šikem asistentem hlavního trenéra Aleše Tottera. Do Slavie přichází z Kladna, kde trénoval ...

Číst více
ROZHOVORY 15.5.2024

Obránce Veber: Chytit začátek sezony za pačesy, to by měl být náš nejbližší cíl

Václav Veber se vrací do prostředí, kde to sice zná, vzhledem k proměně kádru bude dle jeho slov ale zároveň nové. Se Slavií by chtěl uspět a ví, že dobrý start může být klíčový. „Abychom mohli hrát ...

Číst více
ROZHOVORY 14.5.2024

S Berym je těžké vyhrát slovní výměnu, směje se Kočí

Slávističtí fanoušci si Fabiena Kočího dobře pamatují ze série s Jihlavou v posledním play-off. Když se na ledě jiskřilo, byl u toho často právě jedenadvacetiletý obránce. „Snažil jsem se jít trochu ...

Číst více