Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
ROZHOVORY
15. května 2024

Obránce Veber: Chytit začátek sezony za pačesy, to by měl být náš nejbližší cíl

Václav Veber se vrací do prostředí, kde to sice zná, vzhledem k proměně kádru bude dle jeho slov ale zároveň nové. Se Slavií by chtěl uspět a ví, že dobrý start může být klíčový. „Abychom mohli hrát v klidných vodách a dívat se nahoru,” říká čtyřiadvacetiletý obránce.

Vašku, vracíš se do Edenu, co bylo rozhodující při volbě tvého nového angažmá?
Po mém konci na Kladně se ozvala Slavia, byli jsme pár dní v kontaktu a na základě toho jsem se rozhodl, že se sem vrátím. Přesvědčil mě hlavně její velký zájem.

Hrálo roli i známé prostředí?
Asi trochu jo, na druhou stranu kluci, kteří tu se mnou tehdy hráli, už na Slavii nejsou, skoro nikoho tady neznám. Jen pár kluků jako jsou Bery (Matěj Beran), Roman Přikryl nebo Gaspi (Michael Gaspar). Takže známé prostředí a zároveň ne.

Pamatuješ si, kdo ze současného kádru tady s tebou hrál?
Lotar (Tomáš Knotek), chvíli tady byl Gaspi. A to je asi všechno.

Ještě jeden…
(přemýšlí) Nooo.. Max Havrda.

Přesně tak. Jak se těšíš?
Těším se, je tu relativně mladý tým, mohli bychom hrát aktivní a důrazný hokej.

Extraligu sis zahrál už dříve, ale teď máš za sebou první kompletní sezonu v nejvyšší soutěži. Jaká byla?
Jak říkáš, byla to moje první kompletní sezona a myslím, že jsem se s tím nepopasoval špatně. Jako obránce jsem se v průběhu sezony našel v tvrdší hře a o tom také vypovídal můj Radegast index (směje se). I když to nakonec na Kladně nedopadlo a musel jsem si hledat nové angažmá, tak jsem za tu sezonu rád a byla to skvělá zkušenost.
(Radegast index je extraligová statistika sledující hity, bloky a +/-)

„Po deseti dnech volna už mi začala chybět nějaká ta práce v posilovně, kolektiv a všechno kolem toho.“
Václav Veber na otázku ohledně dostatku sil po náročné sezoně

Jak náročné bylo hrát až do konce dubna?
Díky baráži to bylo fakt dlouhé. Nejhorší je období po základní části, kdy se trénuje skoro stejně jako před normální sezonou. Naštěstí jsme pak baráž zvládli na čtyři zápasy, i když Vsetín byl hodně těžký soupeř.

Máš tedy teď dost síly na letní přípravu?
Nečekal jsem to, ale asi po deseti dnech, co jsem měl volno, už mi začala chybět nějaká ta práce v posilovně, kolektiv a všechno kolem toho. Na Slavii jsem se domluvil, že začnu o týden později, ale teď už se normálně připravuju s týmem.

Co si slibuješ od nové sezony?
Já osobně mám vždycky ta největší očekávání a nejvyšší cíle. Chci hrát tvrdý hokej, bodově se prosadit a být se Slavií co nejlépe postavený v tabulce.

Pro úspěch bude asi důležité dobře odstartovat, což se v posledních dvou sezonách moc nepovedlo…
Je to tak, ale to platí všechny kluby. Sezona se hodně odvíjí podle toho, jak se chytí začátek. Osobně jsem zažil, že se nepodařil start a pak se to těžko dohánělo. Měli bychom si to dát s klukama jako nejbližší cíl, chytit začátek za pačesy, abychom pak mohli hrát v klidných vodách a dívat se nahoru.

Jaká by měla být tvoje role?
Záleží, jak to nastaví trenér. Ještě s ním budu mluvit o tom, co se ode mě očekává, takže ho nechci v tomhle předbíhat.


Předsezonní slávistické příchody:


Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
A-TÝM 17.5.2024

Slávisté půjdou v rámci letní přípravy i na led. Jaké je aktuální složení týmu?

Slávisté mají za sebou dva týdny letní přípravy, kádr A-týmu aktuálně čítá 35 jmen. S mužstvem se mimo jiné připravují i úspěšní junioři, kteří v uplynulé sezoně vybojovali postup do extraligy, z ...

Číst více
A-TÝM 16.5.2024

Posila realizačního týmu. Novým asistentem je Radek Hlavatý

Trenérský štáb pro novou sezonu rozšíří třiačtyřicetiletý Radek Hlavatý, který bude společně s Vojtěchem Šikem asistentem hlavního trenéra Aleše Tottera. Do Slavie přichází z Kladna, kde trénoval ...

Číst více
ROZHOVORY 14.5.2024

S Berym je těžké vyhrát slovní výměnu, směje se Kočí

Slávističtí fanoušci si Fabiena Kočího dobře pamatují ze série s Jihlavou v posledním play-off. Když se na ledě jiskřilo, byl u toho často právě jedenadvacetiletý obránce. „Snažil jsem se jít trochu ...

Číst více
ROZHOVORY 12.5.2024

Vzpomínka na minulou sezonu? Hned se mi vybaví slávističtí fanoušci v Kolíně, říká Gaspar

Obránce Michael Gaspar nastupoval v minulé sezoně střídavě za extraligový Mountfield a prvoligový Kolín. A právě v dresu Kozlů se střetl se Slavií v posledním zápase základní části v bitvě o ...

Číst více